Projekt „Revitalizace parku U Zahrádkářské kolonie“
Projekt Integrace cizinců

Městská část

Volené orgány

ÚŘAD MČ Praha–Libuš

  

ÚŘEDNÍ HODINY

Pondělí:  8:00 - 12:00 13:00 - 17:30
Středa:    8:00 - 12:00 13:00 - 17:30

Adresa úřadu

Městská část Praha-Libuš
Úřad městské části Praha-Libuš
Libušská 35/200, 142 00 Praha 4 – Libuš
tel.: + 420 261 711 380
tel.: + 420 244 471 884
fax: + 420 241 727 864
e-mail: mc.libus@praha-libus.cz
IČ: 00231142
DIČ: CZ 00231142
ID schránka: u8xaktr
vymezovací obrázek

Aktuality


<< zpět na seznam článků
ikonka27.05.2013

DELFÍNI BUDOU! ALE KDY? A LEGÁLNĚ?

Reklamní masáž pokračuje. Delfíni v Praze budou! Nové místo na Libuši!, hlásá nápis na každé zastávce. Zbývá dopsat: Slibujeme nevídané, kupujte lístky ve velkém.

Máme třicet dní (v době psaní těchto řádků) před plánovaným již druhým, posunutým termínem. Že není dovozní povolení Ministerstva životního prostředí? Koho to trápí? Chybí souhlas veterinární správy? Prosím vás, nebuďte malicherní, tři měsíce a pak se delfíni vrátí na Ukrajinu. Cože, ještě také územní souhlas stavebního úřadu? Ach ti zlí úředníci, co si to vymysleli? Tři roky to plánujeme, ale to jsme nevěděli. Nu což, jistě prkotina. Do dvou dnů od podání žádosti nám úředníci razítko dají, stejně nemají co na práci. My přece chceme potěšit děti a oni nám to nezkazí.

Stavba cirkusového šapitó na Libuši roste den co den. Pyšní se do výšky. Ten menší stan je největší cirkusový v České republice. A ten větší? Pche, na celém světě nenajdete druhý! Ani v cirkusové Mekce Monaku! Zápis do Guinnessovy knihy nás nemine, mne si spokojeně ruce organizátor Artur Kaiser. Jako v Babylonu. Také se tyčila stavba až do nebe. Budeme jako bohové, mnuli si ruce taktéž. Chyběla pokora, pád neodvratný. Předcházela jí pýcha. Artur je rozumný chlap, co se vám nepozdává, pane starosto? Když se s ním dohodnete, dá vám volňásky pro děti do školek. Budou vás mít rádi, rodiče vás budou volit, našeptává okolí. Volňásků je dost, vždyť je rozdávali i na stavebním odboru úředníkům. U doktora bonboniéru, u primáře obálku, na stavebním volňásky, tak to u nás přeci chodí. Nebuďte včerejší, rychtáři. Každý se dá koupit, chce to jen znát cenu. Byl jeden před dvěma tisíci lety, tomu stačilo třicet stříbrných šekelů. Jeho pád přišel záhy, chyběla mu čest. Nikoliv svědomí, to se v něm probudilo. Pozdě však. Ten
zrazený už visel. 

Třicet dní zbývá do bombastické show. Slíbil, že po stresující cestě budou mít delfíni měsíc na aklimatizaci. Přeci nebudou dětem kytovci panáčkovat vyčerpaní. Není nelida a zvířátka má rád. Vana však nestojí. Jak by mohla, není povolení. Není, protože ještě o něj nebylo požádáno. Co s tím? Termín prvního představení se blíží. Postavit na černo? Přeci slíbil, že nic nelegálního dělat nebude. Porušit slib? Ale který? Posunout (opět) začátek a porušit tento? Safra, to je dilema. Slibem nezarmoutíš, to ví každý. A paměť je krátká. Na VIP lístkách na první den představení logo hlavního města Prahy. Co na tom, že bez schválení vedení Prahy. Jistě omyl či nedorozumění, jak jinak. Nad názory volených zástupců Pražanů mávám rukou, logem Prahy se pyšním. Snad nepřijde pád. Jak z toho všeho ven? Tak snad aspoň jeden slib by mohl platit. Zklamaným, co už chápou, bude vráceno vstupné. Aby vedle dětí nebyli nakonec smutní i jejich (pra)rodiče.  

Jiří Koubek, starosta MČ Praha-Libuš, uveřejněno v časopise U nás 6/2013
 

vymezovací obrázek

VOLBY

Volby prezidenta 2018

infoservis

Interreg

 
Pocitová mapa

 
Pocitová mapa

Soutěž

 
Fotosoutěž

 
Facebook MČ

MAP Praha 12

 
MAP Praha 12

 
Sociální plánování

xxx

Jablkobraní 2016

Jablkobraní 2016

 
Rezervace sportoviště Klokotská

Zahrada mezinárodních barev, chutí a vůní

6. celostátní konference měst a městských částí

Stromy pro narozené děti

Stromy pro narozené děti

 
Odpadové hospodářství

Czech POINT

Veřejný portál.cz

Sčítání lidu

Sčítání lidu, domů a bytů


Důležité telefony

Hasiči 150
Záchranná služba 155
Městská policie 156
Policie ČR 158

Ankety

Výsledky anket, dotazníkových průzkumů a sledování různých ukazatelů kvality života v Libuši a Písnici.

vstupte zde

Magazín U nás


 
Poslední číslo: 03/2018

 
 
Prohlášení o přístupnosti
 
© 2010, VV Studio - Václav Veselý