Projekt „Revitalizace parku U Zahrádkářské kolonie“
Projekt Integrace cizinců

Městská část

Volené orgány

ÚŘAD MČ Praha–Libuš

  

ÚŘEDNÍ HODINY

Pondělí:  8:00 - 12:00 13:00 - 17:30
Středa:    8:00 - 12:00 13:00 - 17:30

Adresa úřadu

Městská část Praha-Libuš
Úřad městské části Praha-Libuš
Libušská 35/200, 142 00 Praha 4 – Libuš
tel.: + 420 261 711 380
tel.: + 420 244 471 884
fax: + 420 241 727 864
e-mail: mc.libus@praha-libus.cz
IČ: 00231142
DIČ: CZ 00231142
ID schránka: u8xaktr
vymezovací obrázek

Aktuality


<< zpět na seznam článků
ikonka18.10.2017

K dopravni situaci

Vážení občané,
v pátek jsem Vám zaslal Infoservisem zprávu o špatné koordinaci mezi HMP a Středočeským krajem u dvou rekonstrukcí, aniž bych jednoho jediného odpovědného politika i s ohledem na blížící se volby jmenoval.

Od pondělí probíhá rekonstrukce ulice Vídeňská ve Vestci (realizuje Středočeský kraj) a objízdná trasa byla stanovena přes Písnici na Kunratickou spojku do kruhového objezdu, který se právě rekonstruuje (realizuje Hlavní město Praha). Od té doby se odehrály tři následující skutečnosti:

1. Objízdná trasa pro auta do 3,5 tun není vedena přes Písnici na Kunratickou spojku (jak bylo zamýšleno), ale Břežanským údolím.
2. Společným dopisem s kunratickou starostkou Lenkou Alinčovou jsme vyzvali pana náměstka Dolínka k vytvoření expertní skupiny, která by do budoucna časovému křížení více rekonstrukcí v naší lokalitě předešla - dopis přikládám v příloze.
3. Oslovil nás náměstek primátorky HMP Petr Dolínek s následujícím dopisem, který Vám pochopitelně rád postupuji.

S přáním hezkého dne

Jiří Koubek
starosta MČ Praha-Libuš
koubek@praha-libus.cz

Dopis od náměstka primátorky HMP Petra Dolínka:

Mezi magistrátem a městskými částmi jsou občas spory, někdy i dost tvrdé. Jsem ale přesvědčen, že by se ani jedna strana neměla nikdy snižovat k ranám pod pás. A už vůbec by k tomu neměl nikdo zneužívat nástroje, které mu umožňuje veřejná funkce, nebo snad dokonce veřejné prostředky. Velmi mne proto mrzí a lidsky naštval neférový postup p. Koubka, starosty Libuše, který rozeslal občanům oficiální email, ve kterém mne nevybíravým způsobem napadal kvůli současné dopravní situaci. Celá věc mi připadá o neuvěřitelnější, že obsah jeho emailu má k pravdě velmi daleko.

Dovolte mi proto uvést informace na pravou míru.
O opravě Kunratické spojky rozhodl magistrátní Odbor dopravních agend (MHMP ODA) již v září tohoto roku, kdy o plánované uzavírce ve Vestci nic nevěděl. Nicméně objízdná trasa za omezení na Kunratické spojce rozhodně není vedena přes Písnici na Libušskou, protože průjezd po Vídeňské je trvale zachován a ve směru po Kunratické spojce na Chodov si řidiči rozhodně nezvolí objízdnou trasu přes Jižní spojku a tedy Libuš. Nejedná se tedy rozhodně o svedení dopravy na Libušskou, ale o maximálně o únikovou cestu pro několik zabloudivších řidičů.
Co se týče koordinace, je naopak souběžný termín obou akcí vhodný, neboť zkrátí celkovou délku dopravních omezení a přitom rozhodně nejsou dotčeny potenciální objízdné trasy. Naopak průjezd prostorem křižovatky Vídeňská x Kunratická spojka je plynulejší ve směru po Vídeňské, takže je i atraktivnější trasa přes Pražský okruh s nájezdem na Vídeňskou za uzavírkou za kruhovým objezdem ve Vestci, než by tomu bylo v případě uzavírky ve Vestci v jiném termínu, kdy by všichni řidiči preferovali cestu přes Libuš.
V pondělí a v úterý se jednoznačně ukázalo, že k žádným dopravním komplikacím nedošlo.
Rozhodně nejsem dokonalý, stejně jako nefunguje dokonale magistrát. Děláme chyby, a v tom případě nechť jsme za ně kritizováni. Naprosto ale odmítám podpásovky, jaké se dopustil p. starosta Koubek. Zejména v případě, kdy se magistrát žádné chyby nedopustil. Oba jsme s panem starostou v pozicích, kde máme vykonávat práci pro Pražany, z jejichž daní jsme placeni. Naším úkolem je pracovat a spolupracovat. Pomlouvačné emaily mu možná přinesou pár kladných bodů od méně pozorných občanů, kteří si jeho informace neověří. Občanům Libuše ale nepřinesou vůbec nic.

Petr Dolínek
náměstek primátorky HMP

 

 

ikonka priloha_dopis  (306.173 Kb)
vymezovací obrázek

VOLBY

Volby prezidenta 2018

infoservis

Interreg

 
Pocitová mapa

 
Pocitová mapa

Soutěž

 
Fotosoutěž

 
Facebook MČ

MAP Praha 12

 
MAP Praha 12

 
Sociální plánování

xxx

Jablkobraní 2016

Jablkobraní 2016

 
Rezervace sportoviště Klokotská

Zahrada mezinárodních barev, chutí a vůní

6. celostátní konference měst a městských částí

Stromy pro narozené děti

Stromy pro narozené děti

 
Odpadové hospodářství

Czech POINT

Veřejný portál.cz

Sčítání lidu

Sčítání lidu, domů a bytů


Důležité telefony

Hasiči 150
Záchranná služba 155
Městská policie 156
Policie ČR 158

Ankety

Výsledky anket, dotazníkových průzkumů a sledování různých ukazatelů kvality života v Libuši a Písnici.

vstupte zde

Magazín U nás


 
Poslední číslo: 03/2018

 
 
Prohlášení o přístupnosti
 
© 2010, VV Studio - Václav Veselý